Polski Polski
Rezerwuj teraz
Leonardo
X close button Zamknięte
Wybierz Hotel Arrow Down
19.06.2024 Arrow Down
20.06.2024 Arrow Down
2 Arrow Down
0 Arrow Down
0 Arrow Down
Zarezerwuj bezpośrednio i uzyskaj 8% rabatu!
chevron right white Kalendarz
Book Now Search
Leonardo Cyprus Hotels & Resorts
Wybierz Hotel Arrow Down
19
Czerwiec
Arrow Down
20
Czerwiec
Arrow Down
2
Arrow Down
Arrow Down
0
Arrow Down
Arrow Down
0
Arrow Down
Arrow Down
 
 
1 / 4
Leonardo Hotels & Resorts Mediterranean - medievalCastle_01
×
1 / 2
Leonardo Hotels & Resorts Mediterranean - tombsOfTheKings_01
×
1 / 2
Leonardo Hotels & Resorts Mediterranean - agiaSolomoni_01
×
1 / 4
Leonardo Hotels & Resorts Mediterranean - stPaulsPillar_01
×
location iconFilar św. Pawła, Pafos, Cypr telephone icon+357 2681 8173 website iconStrona internetowa

Filar św. Pawła stoi przy ruinach Panagia Chrysopolitissa, monumentalnej bazyliki w swoim czasie. Mówi się, że rzymski gubernator Sergiusz Paulus nakazał przywiązać świętego do jednej z kolumn, które teraz znajdują się w pobliżu starożytnej bazyliki i chłostać za głoszenie chrześcijaństwa. Kolumna nadal jest oznaczona napisem w kamieniu.

Oto powód, dla którego powinieneś odwiedzić filar św. Pawła

Filar Świętego Pawła nie ma sobie równych pod względem wielkości, kształtu i formy. Co więcej, nie ma historycznych dowodów na to, że święty został tu pobity. Ale tradycja ustna zamieniła ten kamienny słupek w popularną atrakcję, a urocza lokalizacja w mieście Kato Pafos sprawia, że jest to obowiązkowy punkt orientacyjny w tej części Cypru. Ten cytat z 2 Listu do Koryntian 11:24 może odnosić się do wydarzenia, które rzekomo miało miejsce w miejscu, które dziś określa się jako filar św. Pawła:

"24: Pięć razy otrzymałem od Żydów czterdzieści batów i o jeden mniej".

Filar Świętego Pawła nie jest jedyną rzeczą, którą zobaczysz tutaj. Kolumna znajduje się w pobliżu kościoła Agia Kyriaki, Panagia Chrysopolitissa i gotyckiego kościoła. Kościół Agia Kyriaki jest dziś używany przez anglikanów, podczas gdy pozostałe dwa pomniki leżą w ruinie. Jednak miejsce to przyciąga pielgrzymów i gości z archaicznym apelem.

W tamtym czasie, około czwartego wieku naszej ery, Panagia Chrysopolitissa była największą chrześcijańską bazyliką na wyspie, imponującą kapliczką ozdobioną mozaikami, podtrzymywaną granitowymi i marmurowymi kolumnami z kapitałami w stylu korynckim. Niestety, bazylika została zniszczona podczas inwazji arabskiej w 653 roku naszej ery.

Niełatwo jest odróżnić ruiny bazyliki od ruin gotyckiego kościoła, zbudowanego około 1300 roku naszej ery. Ten religijny punkt orientacyjny został przekształcony w meczet w czasie okupacji osmańskiej. Miał dłuższe życie niż bazylika, stojąc na solidnym gruncie aż do XVI wieku, kiedy został ostatecznie zniszczony.

Kościół Agia Kyriaki został oszczędzony podczas rządów osmańskich. Dziś zwiedzający znają go pod czterema różnymi nazwami: Agia Kyriaki (St. Kyriaki), Panagia Chrysopolitissa (Matka Boża ze Złotego Miasta), Kościół w filarze św. Pawła i Kościół katolicki św. Pawła. Bez względu na to, jak to nazwiesz, spodoba ci się wizyta. Kościół honoruje świętego imiennika 7 lipca każdego roku.

Czytaj więcej

Więcej starożytnych punktów

Left Arrow Right Arrow
Medieval Castle - Paphos Harbor & Port
Jak każdy punkt orientacyjny przesiąknięty historią, średniowieczny zamek w Pafos ma szaloną przeszłość. Zbudowany jako bizantyjski fort, był systematycznie niszczony i odbudowywany oraz służył wielu różnym celom. Dziś jest symbolem miasta.
Czytaj więcej
Tombs of the Kings
Pomimo nazwy tego starożytnego miejsca Pafos, nie ma królów pochowanych w rozległej podziemnej nekropolii, która rozciąga się tuż pod Nea Pafos (Święte Miasto Afrodyty). Ta strona była używana jako miejsce spoczynku dla lokalnej arystokracji z okresu hellenistycznego (III wiek p.n.e.) do początku IV wieku naszej ery.
Czytaj więcej
Kato Paphos Arhaeological Park (Paphos mosaics, House of Dionysus)
Park Archeologiczny Kato Pafos jest najważniejszym przystankiem na Szlaku Kultury Afrodyty, który obejmuje także Amathous, niedaleko Lemesos i Kition, w Larnace. Od 1980 roku miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO to miejsce, w którym powinieneś rozpocząć swoją podróż odkrywania dziedzictwa.
Czytaj więcej
Agia Solomoni Catacombs
Jest to jedno z pobożnych starożytnych miejsc w Pafos. Chociaż skromne, to miejsce pochówku siedmiu braci Machabee; Abima, Antoniusa, Guriasa, Eleazara, Eusebonusa, Alimusa i Marcellusa oraz ich matki Solomonii, która była jedną z pierwszych osób na Cyprze, które odrzuciły bałwochwalstwo i przeszły na chrześcijaństwo.
Czytaj więcej
 
Zarezerwuj bezpośrednio i uzyskaj 10% rabatu
Dołącz do nas już dziś, to proste i bezpłatne.
Zacznij zdobywać zniżkę przy każdej rezerwacji dokonanej za pośrednictwem naszej oficjalnej strony internetowej!
Best Price Guarantee Gwarancja
najlepszej ceny
Secure Online Payment Bezpieczna
płatność online
No Hidden Booking Fees Brak opłat za
ukryte rezerwacje
Zarezerwuj bezpośrednio i uzyskaj 10% rabatu
Dołącz do nas już dziś, to proste i bezpłatne.
Zacznij zdobywać zniżkę przy każdej rezerwacji dokonanej za pośrednictwem naszej oficjalnej strony internetowej!
Best Price Guarantee Gwarancja
najlepszej ceny
Secure Online Payment Bezpieczna
płatność online
No Hidden Booking Fees Brak opłat za
ukryte rezerwacje

Bądź pierwszą osobą, która się dowie ...


Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj nasze specjalne oferty, rabaty dostarczane bezpośrednio na twoją pocztę.

Uwaga: Otrzymasz wiadomość e-mail na zasubskrybcję z linkiem umożliwiającym aktywację lub wypisanie się z subskrybcji.
Rezerwuj teraz