Polski Polski
Rezerwuj teraz
Leonardo
X close button Zamknięte
Wybierz Hotel Arrow Down
27.05.2024 Arrow Down
28.05.2024 Arrow Down
2 Arrow Down
0 Arrow Down
0 Arrow Down
Zarezerwuj bezpośrednio i uzyskaj 8% rabatu!
chevron right white Kalendarz
Book Now Search
Leonardo Cyprus Hotels & Resorts
Wybierz Hotel Arrow Down
27
Maj
Arrow Down
28
Maj
Arrow Down
2
Arrow Down
Arrow Down
0
Arrow Down
Arrow Down
0
Arrow Down
Arrow Down
 
 
1 / 2
Leonardo Hotels & Resorts Mediterranean - coralBay_01
×
1 / 1
Leonardo Hotels & Resorts Mediterranean - laraBeach_01
×
1 / 1
Leonardo Hotels & Resorts Mediterranean - latsiBeach_01
×
1 / 1
Leonardo Hotels & Resorts Mediterranean - paphosMunicipalBaths_01
×
×
1 / 4
Leonardo Hotels & Resorts Mediterranean - petraTouRomiou_01
×
location iconPlaża miejska Geroskipou, Pafos, Cypr telephone icon+357 2681 8173 website iconStrona internetowa

Plaża miejska Geroskipou jest instytucją w Pafos. Wszystko zaczęło się, gdy w 1975 roku na skalistym brzegu otworzył się Bar Ricco's. Ale miejscowi - w tym władze - widzieli potencjał w tym miejscu i przekształcili nagie wybrzeże morza w sensację Błękitnej Flagi. Dosłownie.

Plaża miejska Geroskipou: fantastyczne miejsce do nurkowania

Plaża miejska Geroskipou, pisana również jako "Yeroskipou", nawiązuje do baru Ricco's otwartego w 1975 roku. Bar wciąż stoi - instytucja stylu życia na wybrzeżu. To idealne miejsce na wszelkiego rodzaju wycieczki. Rodzina posiadająca to miejsce zasadziła drzewa, które obecnie dają duży cień nad piaskiem i sprawiają, że plaża wygląda jak bujny śródziemnomorski raj. Właściciele obserwowali przez lata jak rosną, a ze względu na rosnącą atrakcyjność baru, władze lokalne postanowiły opracować i zmodernizować plażę, wysypując tony piasku na skalistych liniach brzegowych i budując falochrony, aby nowa kreacja była zabezpieczona przed rozwścieczonymi falami morskimi.

Bar Ricco's ma wyjątkowy urok miejskiej plaży Geroskipou. Jest uroczo udekorowany, chlubi się dróżkami w kraciastych białych i niebieskich i kobaltowych domach na drzewach, a także leżakami z ciężkimi materacami dla dodatkowego komfortu.

Miejska plaża Geroskipou należy do ulubieńców Cypryjczyków. Wielu mieszkańców przyjeżdża tu co weekend, by odpocząć, cieszyć się słońcem i wiatrem. W lecie organizowane są tu także koncerty i imprezy tematyczne, z których większość organizowana jest przez lokalne bary i tawerny.

Falochrony utrzymują wody płytkimi, spokojnymi i bezpiecznymi do pływania. Ponadto, ludzie na plaży mogą wypożyczyć skutery wodne, łodzie bananowe lub wypróbować flyboarding - najfajniejszy adrenalinowy sport wodny dostępny na plaży miejskiej Geroskipou. Jeśli nie uprawiasz sportów wodnych, możecie zawsze zagrać w siatkówkę plażową lub inne gry - są tu pola, które zaspokoją twoje sportowe potrzeby. Nurkowanie z rurką jest również dobrym pomysłem, ponieważ będziecie mogli oglądać wszystkie morskie stworzenia, w tym zielone żółwie lub żółwie kłębiące się.

Plaża miejska Geroskipou jest dobrze zorganizowana, z leżakami i parasolami harmonijnie ustawionymi wzdłuż brzegu, a także wystarczającą liczbą przebieralni i pryszniców oraz ratownikami pełniącymi służbę od kwietnia do października. Istnieją tu również place zabaw dla dzieci, a także bary i rodzinna tawerna rybna, która serwuje autentyczne dania za które dacie się pokroić.

Czytaj więcej

Więcej plaż

Left Arrow Right Arrow
Coral Bay
Plaża Coral Bay położona jest około sześciu kilometrów na północ od miasta Pafos. Chociaż tutejsze wybrzeże jest surowe, plaża ma miękki biały piasek i jest bezpieczna dla rodzinnych aktywności. Ulubione tutejsze rozrywki obejmują: pływanie, nurkowanie, parascending i narty wodne.
Czytaj więcej
Lara Beach
Plaża Lara w zatoce Lara często opisywana jest jako mały raj. Jej wody są krystalicznie czyste, piasek miękki, widoki niezrównane, a zatoka zachwycająca. Znajdziesz tutaj wiele zielonych żółwi, a także dzikie kozy. To obszar chroniony. Na dłuższe wizyty tutaj zabierz zaopatrzenie (jedzenie, wodę, krem do opalania).
Czytaj więcej
Latsi Beach
Plaża Latsi leży około drogi 45 minut od miasta Pafos, w okolicy znanej jako Polis Chrysochous. To plaża żwirowa, więc zabierz ze sobą odpowiednie obuwie. Wody są jasne i lśnią lazurem, a niektóre okoliczne kawiarnie oferują nawet miejsca z leżakami i parasole. Plaża ma również dyżurujących ratowników.
Czytaj więcej
Paphos Municipal Baths
Plaża Łaźni Miejskich jest ulubionym miejscem miejscowych. To idealne miejsce, jeśli chcesz poznać to miejsce z dala od tłumów. Nazywana również plażą Kato Paphos, to pasmo piasku ciągnie się od Yeroskipou w stronę portu w Pafos. Poszukaj publicznego miejsca "Ta Bania".
Czytaj więcej
Petra Tou Romiou
Petra tou Romiou to najczęściej fotografowana plaża w Pafos. Legenda głosi, że w tym miejscu bogini Afrodyta narodziła się z piany morskiej. Grecką nazwę tego miejsca, Petra tou Romiou, tłumaczy się jako "kamień grecki" i wiąże się z bizantyjskim bohaterem Digenis Akritas. Jego legendarna siła utrzymywała wyspę bezpieczną przed drapieżnymi arabskimi Saracenami.
Czytaj więcej
 
Zarezerwuj bezpośrednio i uzyskaj 10% rabatu
Dołącz do nas już dziś, to proste i bezpłatne.
Zacznij zdobywać zniżkę przy każdej rezerwacji dokonanej za pośrednictwem naszej oficjalnej strony internetowej!
Best Price Guarantee Gwarancja
najlepszej ceny
Secure Online Payment Bezpieczna
płatność online
No Hidden Booking Fees Brak opłat za
ukryte rezerwacje
Zarezerwuj bezpośrednio i uzyskaj 10% rabatu
Dołącz do nas już dziś, to proste i bezpłatne.
Zacznij zdobywać zniżkę przy każdej rezerwacji dokonanej za pośrednictwem naszej oficjalnej strony internetowej!
Best Price Guarantee Gwarancja
najlepszej ceny
Secure Online Payment Bezpieczna
płatność online
No Hidden Booking Fees Brak opłat za
ukryte rezerwacje

Bądź pierwszą osobą, która się dowie ...


Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj nasze specjalne oferty, rabaty dostarczane bezpośrednio na twoją pocztę.

Uwaga: Otrzymasz wiadomość e-mail na zasubskrybcję z linkiem umożliwiającym aktywację lub wypisanie się z subskrybcji.
Rezerwuj teraz