Polski Polski
Rezerwuj teraz
Leonardo
X close button Zamknięte
Wybierz Hotel Arrow Down
19.06.2024 Arrow Down
20.06.2024 Arrow Down
2 Arrow Down
0 Arrow Down
0 Arrow Down
Zarezerwuj bezpośrednio i uzyskaj 8% rabatu!
chevron right white Kalendarz
Book Now Search
Leonardo Cyprus Hotels & Resorts
Wybierz Hotel Arrow Down
19
Czerwiec
Arrow Down
20
Czerwiec
Arrow Down
2
Arrow Down
Arrow Down
0
Arrow Down
Arrow Down
0
Arrow Down
Arrow Down
 
 
1 / 2
Leonardo Hotels & Resorts Mediterranean - coralBay_01
×
1 / 1
Leonardo Hotels & Resorts Mediterranean - laraBeach_01
×
1 / 1
Leonardo Hotels & Resorts Mediterranean - latsiBeach_01
×
1 / 1
Leonardo Hotels & Resorts Mediterranean - paphosMunicipalBaths_01
×
×
1 / 4
Leonardo Hotels & Resorts Mediterranean - petraTouRomiou_01
×
location iconPlaża Latsi, Pafos, Cypr

Istnieje kilka pisowni dla małej wioski rybackiej Latsi: Latchi, Lachi, a nawet Lakki. Ale bez względu na to, jak zdecydujesz się przeliterować, nie oprzesz się urokowi tego miejsca. Latsi jest w dużej części nieskażone. Samo miasteczko to idylliczny skarb położony nieopodal Parku Narodowego Akamas na półwyspie Akamas. Słoneczna plaża Latsi jest idealnym miejscem do opalania.

Najlepsze atrakcje plaży Latsi

Plaża Latsi to długi, żwirowy obszar z czystą wodą tuż przy przystani we wsi. Fale nanoszą do brzegów mnóstwo glonów, ale to nie wydaje się tłumić entuzjazmu odwiedzających. Można tu bezpiecznie pływać, a od maja do października dyżurują tu również ratownicy. Plaża Latsi jest ulubionym miejscem mieszkańców, ale przyciąga również rosyjskich i brytyjskich turystów. Do dyspozycji gości są leżaki i parasole, a także bary na plaży i tawerna słynąca z dań ryb łowionych codziennie.

Ponieważ plaża znajduje się tuż obok przystani, zawsze można skorzystać z wycieczki łodzią do Błękitnej Laguny, słynnej plaży, do której można dotrzeć jedynie łodzią. Wielu turystów wybiera się na wycieczkę statkiem do Parku Narodowego Akamas.

Latsi jest również idealnym miejscem do nurkowania. W porcie rybackim znajduje się centrum sportów wodnych oferujące możliwość wypożyczenia sprzętu, przewodników i instruktorów, a także wycieczki łodzią i wypożyczalnie oraz inne usługi morskie.

W pobliżu plaży Latsi znajduje się grota, w której Adonis zakochał się w Afrodycie. Spostrzegł ją, gdy kąpała się w wodzie przed jaskinią, wtedy to jej uroda go zachwyciła. Zwiedzanie mitycznych Łaźni Afrodyty powinno być na szczycie listy rzeczy do zrobienia, kiedy jesteś w Latsi. Można obserwować stąd zatokę Polis Chrysochous rozciągającą się w oddali falami ceruleańskimi. To wspaniałe miejsce otoczone polnymi kwiatami i egzotyczną roślinnością. Ogromne drzewo figowe rzuca cień na basen. Łaźnie są również ważnym przystankiem na Szlaku Kulturowym Afrodyty.

Chroniony Park Narodowy Akamas obejmuje 230 km² żyznych gruntów, z ponad 530 rodzimymi roślinami. Najlepszym miejscem na wizytę jest wiosna, gdy rozkwitają kwiaty. Wizyty latem będą również satysfakcjonujące, jeśli zdecydujecie się na wycieczkę szlakiem Afrodyty lub Adonisa, które oferują imponujące widoki na Zatokę Polis. Ponieważ park jest tak blisko plaży Latsi, wielu turystów włącza go jako element wycieczki odwiedzając wioskę Latsi.

Czytaj więcej

Więcej plaż

Left Arrow Right Arrow
Coral Bay
Plaża Coral Bay położona jest około sześciu kilometrów na północ od miasta Pafos. Chociaż tutejsze wybrzeże jest surowe, plaża ma miękki biały piasek i jest bezpieczna dla rodzinnych aktywności. Ulubione tutejsze rozrywki obejmują: pływanie, nurkowanie, parascending i narty wodne.
Czytaj więcej
Lara Beach
Plaża Lara w zatoce Lara często opisywana jest jako mały raj. Jej wody są krystalicznie czyste, piasek miękki, widoki niezrównane, a zatoka zachwycająca. Znajdziesz tutaj wiele zielonych żółwi, a także dzikie kozy. To obszar chroniony. Na dłuższe wizyty tutaj zabierz zaopatrzenie (jedzenie, wodę, krem do opalania).
Czytaj więcej
Paphos Municipal Baths
Plaża Łaźni Miejskich jest ulubionym miejscem miejscowych. To idealne miejsce, jeśli chcesz poznać to miejsce z dala od tłumów. Nazywana również plażą Kato Paphos, to pasmo piasku ciągnie się od Yeroskipou w stronę portu w Pafos. Poszukaj publicznego miejsca "Ta Bania".
Czytaj więcej
Geroskipou Municipal Beach
Plaża miejska Geroskipou to plaża oznaczona Błękitną Flagą z czystymi płytkimi wodami, idealna do zanurzenia się. Jej piaski są złotozielone. To dobrze zorganizowana plaża z dyżurującymi ratownikami od kwietnia do października.
Czytaj więcej
Petra Tou Romiou
Petra tou Romiou to najczęściej fotografowana plaża w Pafos. Legenda głosi, że w tym miejscu bogini Afrodyta narodziła się z piany morskiej. Grecką nazwę tego miejsca, Petra tou Romiou, tłumaczy się jako "kamień grecki" i wiąże się z bizantyjskim bohaterem Digenis Akritas. Jego legendarna siła utrzymywała wyspę bezpieczną przed drapieżnymi arabskimi Saracenami.
Czytaj więcej
 
Zarezerwuj bezpośrednio i uzyskaj 10% rabatu
Dołącz do nas już dziś, to proste i bezpłatne.
Zacznij zdobywać zniżkę przy każdej rezerwacji dokonanej za pośrednictwem naszej oficjalnej strony internetowej!
Best Price Guarantee Gwarancja
najlepszej ceny
Secure Online Payment Bezpieczna
płatność online
No Hidden Booking Fees Brak opłat za
ukryte rezerwacje
Zarezerwuj bezpośrednio i uzyskaj 10% rabatu
Dołącz do nas już dziś, to proste i bezpłatne.
Zacznij zdobywać zniżkę przy każdej rezerwacji dokonanej za pośrednictwem naszej oficjalnej strony internetowej!
Best Price Guarantee Gwarancja
najlepszej ceny
Secure Online Payment Bezpieczna
płatność online
No Hidden Booking Fees Brak opłat za
ukryte rezerwacje

Bądź pierwszą osobą, która się dowie ...


Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj nasze specjalne oferty, rabaty dostarczane bezpośrednio na twoją pocztę.

Uwaga: Otrzymasz wiadomość e-mail na zasubskrybcję z linkiem umożliwiającym aktywację lub wypisanie się z subskrybcji.
Rezerwuj teraz